Polscy skoczkowie trenują nad morzem

Maciej Kot

 

 

 

 

Polscy skoczkowie narciarscy rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Na swoje pierwsze zgrupowanie wybrali polskie morze, a konkretnie Ośrodek Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie. 

Głównym celem obozu szkoleniowego będzie trening siłowy i kondycyjny. Treningi na samej skoczni rozpoczną się początkiem czerwca w Szczyrku. We Władysławowie przebywa kadra A w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł oraz Jan Ziobro. Nad morzem jest również kadra B, w której znajdują się: Krzysztof Biegun, Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek, Maciej Kot, Andrzej Stękała i Dawid Kubacki. Na zgrupowaniu zabrakło jedynie Jakuba Wolnego, który jest nadal w trakcie rehabilitacji. Skoczek rehabilituje kontuzjowane kolano po urazie, jakiego doznał w październiku ubiegłego roku. Jak informuje Łukasz Kruczek, treningi kadr A i B mają stać się już tradycją. Skoczkowie będą jedną, zgraną i silną grupą.

Zawodnicy swoje zgrupowanie we Władysławowie rozpoczęli od wizyty w kriokomorze. W planach mają jeszcze m.in kajaki. Nad polskim morzem pozostaną do soboty.

Źródło: pzn.pl /facebook.com/KamilStochOfficial

 

 

 

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.