Polscy skoczkowie rozpoczęli przygotowania do sezonu!

Dziś, popołudniu Polska kadra skoczków narciarskich rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu 2014/2015! Podopieczni Łukasza Kruczka oraz Macieja Maciusiaka trenowali w Szczyrku, w którym pozostaną do piątku. Skoczkowie oddali po sześć skoków.

“Celem dzisiejszych treningów było to, aby skoczkowie odnaleźli czucie i dobre tempo. Aspekt techniczny skoków nie był dzisiaj brany pod ocenę przez trenerów.” – tak wypowiadał się po skończonym treningu Łukasz Kruczek dla dziennikarzy portalu eurosport.onet.pl.

Najrówniej prezentował się nasz dwukrotny Mistrz Olimpijski Kamil Stoch, który cieszy się z rozpoczęcia przygotowań do sezonu i jak sam mówi do powrotu do “normalności”. Kamil Stoch w tym roku nie udał się na kongres FIS do Barcelony. Jak wiemy, nasz najlepszy skoczek minionego sezonu zasiada w komisji zawodniczej FIS.

Pozostali zawodnicy prezentowali się dobrze i z dużym entuzjazmem przystępują do treningów.

Niestety z pierwszymi skokami musi się wstrzymać Klemens Murańka, który jest obecny na zgrupowaniu kadry ale przez swoje problemy ze wzrokiem i operacje nie może skakać prawdopodobnie aż do września. Realizuje on natomiast bez problemu pozostałe elementy treningu.

Po zgrupowaniu w Szczyrku, zawodnicy pozostaną w kraju i tutaj będą realizować trening. Następne zgrupowanie jest zaplanowane na koniec czerwca i odbędzie się w słoweńskiej Planicy.

źródło: eurosport.onet.pl

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.