Polscy skoczkowie na kwarantannie. Nie powalczą o medale?

fot. PZN

Kiedy polskie biegaczki narciarskie wywalczyły medale mistrzostw świata juniorów, polscy skoczkowie otrzymali smutną wiadomość. U jednego z członków ekipy wykryto koronawirusa, przez co cała ekipa została odesłana na kwarantannę. Prawdopodobnie nie wezmą udziału w konkursie indywidualnym.

fot. PZN

Jak przed każdymi zawodami w tym sezonie, poszczególne ekipy został poddane w Lahti testom na koronawirusa. Niestety, w przypadku jednego z członków reprezentacji Polski, wynik okazał się pozytywny. W związku z tym, że nasza drużyna przebywała razem (chociażby wspólna podróż busem), kwarantannie poddani zostali wszyscy. – Lokalne służby sanitarne określiły polskich sportowców jako osoby bliskiego kontaktu, więc zostali poddani kwarantannie – czytamy w informacji organizatorów.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, testy zostały wykonane ponownie. Wszyscy, poza jednym, były negatywne. Polska rozmawia z fińskim sanepidem. Od tego zależy, że zobaczymy naszych zawodników w czwartkowym konkursie indywidualnym mistrzostw świata juniorów.

Źródło: Twitter

Mateusz Król
Obserwuj