Polscy skoczkowie na finiszu przygotowań do Letniej Grand Prix

fot. Agnieszka Białek
fot. Agnieszka Białek

Letnia Grand Prix zbliża się już wielkimi krokami. Inauguracja nowego sezonu rozpocznie się już 31 lipca na obiekcie w Wiśle. Polscy skoczkowie są już na finiszu przygotowań do letnich zawodów.

Nasza kadra obecnie skacze już na dużych skoczniach. Ostatnio zawodnicy trenowali w Zakopanem na Wielkiej Krokwi. Nie chodzi o ilość oddanych skoków i o to aby było ich jak najwięcej. Szkoleniowiec Polaków, Łukasz Kruczek teraz skupia się na jakości wykonanych prób. Skoczkowie średnio na danym treningu z belki startowej odbijają się po pięć, sześć razy. Niedługo rozpocznie się testowanie nowego sprzętu a żeby zauważyć różnicę w sprzęcie potrzeba tzw. powtarzalności. Z tym, jak twierdzi Kruczek problemu nie powinno być, ponieważ zawodnicy są już ‘oskakani’.

Następne zgrupowanie Polaków zaplanowane jest na nadchodzący tydzień. Obóz szkoleniowy zakończy się występem skoczków w Letnich Mistrzostwach Polski. Będzie to zarazem ostatni sprawdzian podopiecznych Kruczka przed rywalizacją w Letniej Grand Prix.

Źródło: eurosport.onet.pl / sport.tvp.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.