Polscy skoczkowie latali nad Jelenią Górą

fot. Agnieszka Białek
fot. Agnieszka Białek

Polska kadra skoczków narciarskich wraz z Kamilem Stochem wracając ze zgrupowania w Oberhofie pojawili się w Jeleniej Górze, by polatać na szybowcach ze znajomymi z Aeroklubu Jeleniogórskiego.

Zawodnicy ten krótki pobyt wykorzystali by polatać szybowcem. Pogoda była idealna na tego typu rozrywki. Od 2008 roku najlepsi zawodnicy w skokach narciarskich pojawiają się w Jeleniej Górze, by podziwiać tamtejsze widoki z lotu ptaka. Wśród zawodników znalazł się również pasjonat lotnictwa – Dawid Kubacki. – Latanie jest mi bliskie od dziecka, dlatego też trafiłem na skocznię. Tak w między czasie latanie zastępuję sobie modelami – opowiada. Łukasz Kruczek nie bez powodu pojawił się z podopiecznymi w Jeleniej Górze. – Latając na szybowcu hamulec aerodynamiczny potrafi wyhamować szybowiec. To jest to przyłożenie, jak powiedzmy, żeby to lepiej zobrazować, złe ułożenie ręki zawodnika w czasie skoku. – tłumaczy trener polskiej kadry.
Najprawdopodobniej polscy skoczkowie będą szybować w Jeleniej Górze również wiosną. Jest duża szansa, że Kamil Stoch wraz z resztą naszych reprezentantów zrobią kurs szybownika.

Źródło: strimeo.tv

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.