Polscy saneczkarze trenują w Wałczu

fot. Polski Związek Sportów Saneczkarskich

fot. Polski Związek Sportów Saneczkarskich

Trwają przygotowania do nowego sezonu zimowego w saneczkarstwie. Kadra narodowa i juniorzy przebywają na zgrupowaniu w Wałczu.

Reprezentanci naszego kraju w saneczkarstwie na torach sztucznie mrożonych przebywają w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu już od tygodnia. Zgrupowanie zaplanowane jest w terminie od 14 do 28 lipca. W Wałczu pod wodzą szkoleniowca Marka Skowrońskiego trenuje kadra narodowa w składzie: Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski, Klaudia Domaradzka, Natalia Jamróz, Mateusz Sochowicz i Kacper Tarnawski. Nad formą w ośrodku pracują także nadzieje polskiego saneczkarstwa, czyli juniorzy: Patrycja Karaś, Anna Bryk, Nikola Domowicz, Dominika Piwkowska, Jakub Karaś, Mateusz Karaś, Kacper Imiołek, Marek Samek i Kamil Dziedzina. Ich trenerami są: Lesław Poręba, Maciej Kurowski i Dariusz Ziarno.

W zgrupowaniu polskich saneczkarzom pomagają także triathlonista i trener Bogumił Głuszkowski oraz fizjoterapeuta Patryk Przerywacz. W planie treningów są także zajęcia na akwenie wodnym. Do rozpoczęcia sezonu zimowego pozostało jeszcze kilka miesięcy. Jednak praca nad dyspozycją u przedstawicieli dyscyplin zimowych jest bardzo ważna także latem. Polscy saneczkarze wcześniej trenowali już w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu.

źródło: Polski Związek Sportów Saneczkarskich