Polscy saneczkarze po zgrupowaniu w Oberhofie

Pjongczang, Korea P³d., 07.02.2018. Zimowe Igrzyska Olimpijskie – Pjongczang 2018. Polski saneczkarz Mateusz Sochowicz podczas treningu, 7 bm. (gj) PAP/Grzegorz Momot EDITORIAL USE ONLY

Mamy już wrzesień, więc coraz bliżej do rozpoczęcia sezonu w sportach zimowych. Do zimy przygotowują się saneczkarze, którzy ostatnio byli na zgrupowaniu w Oberhofie. Specjalnie dla nas podsumował je Mateusz Sochowicz.

Saneczkarze trenowali w Niemczech od 26 sierpnia do 1 września.

– Na zgrupowaniu w Oberhofie pracowaliśmy nad techniką startów. Mieliśmy 2 treningi dziennie oraz trening uzupełniający – podsumował zgrupowanie saneczkarz Mateusz Sochowicz.

Podczas zgrupowania Polacy wzięli udział w zawodach, na których sprawdzili swoją dyspozycję.

– Po wszystkim odbył się sprawdzian. Był to obraz tego, ile udało nam się wyciągnąć z teorii i przełożyć na praktykę. Na zakończenie tego obozu mieliśmy przyjemność startować w zawodach na plastikowym torze położonym niedaleko Oberhofu, czyli Ilmenau. Zawody mają bardziej charakter towarzyski lecz jak wiadomo, każda forma sprawdzenia się jest dobra i każdy stara się uzyskać jak najlepszy wynik – dodał polski saneczkarz.

Mateusz Sochowicz podzielił się z nami wynikami zawodów.

– Z dobrej strony pokazał się junior Mateusz Karaś, który zajął 3. miejsce w kategorii juniorów młodszych. Wojciech Chmielewski w kategorii seniorów zajął 4. miejsce, ustępując miejsca jedynie Johannesowi Ludwigowi oraz Andiemu Langenhanowi i mistrzowi świata juniorów Maxowi Langenhanowi. Ja, po walce musiałem odstąpić 5. miejsca Sebastianowi Bleyowi, który okazał się szybszy I rywalizację skończyłem na 6. miejscu – przyznał reprezentant Polski.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.