Polscy juniorzy wyjadą na prestiżowy obóz

Młodzi biegacze i biegaczki narciarskie wezmą w tym roku udział w międzynarodowym obozie organizowanym przez Norweską Federację Narciarską. Do Skandynawii pojedzie dziesięcioosobowa grupa.

Do udziału w wydarzeniu zakwalifikowani zostali: Klaudia Kołodziej, Kamila Boczkowska, Weronika Kaleta, Mateusz Haratyk, Michał Skowron, Maciej Popieluch, Łukasz Bachleda, Marek Welusz i Wiktor Czaja. Wszystkich zawodników łączy to, że mają poniżej 200 punktów FIS. Na miejscu młodzi adepci nart biegowych z Polski spotkają się z kolegami z całej Europy.

Całe wydarzenie sponsorowane jest przez koncern Statoil i Norweski Związek Narciarski. Narciarze spędzą w Norwegii 9 dni (27 lipca – 4 sierpnia). Zajęcia odbywały będą się w Sjusjoen. W planach są głównie treningi nartorolkowe, toteż każdy z uczestników ma obowiązek zabrania ze sobą nartorolek to stylu klasycznego i łyżwowego, kijków, butów i kasków.

Wraz z polską delegacją na miejsce uda się trener kordynator biegów narciarskich PZN, Anna Staręga oraz trener klubu Jedność Nowy Sącz, Dawid Damian. Dla młodych biegaczy jest to ogromna szansa na treningi wraz z grupą innej utalentowanej młodzieży w świetnych norweskich warunkach.

Źródło: skipol.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.