Polscy juniorzy trenują w Norwegii

fot. Anna Staręga / PZN

fot. Anna Staręga / PZN

Młodzi polscy biegacze narciarscy uczestniczą w międzynarodowym obozie szkoleniowym w norweskim Sjusjøen, który po raz kolejny organizowany jest przez Norweski Związek Narciarski. 

Szkolenie odbywa się od 27 lipca i potrwa do 4 sierpnia. Do Norwegii udało się 11-osobowa grupa z Polski: trzy zawodniczki (Kamila Boszkowska, Klaudia Kołodziej, Weronika Kaleta), sześciu zawodników (Łukasz Bachleda, Wiktoria Czaja, Marek Welusz, Mateusz Haratyk, Maciej Popieluch, Michał Skowron) i dwóch trenerów (Anna Staręga i Dawid Damian). Oprócz zajęć dla zawodników, organizowane są również szkolenia dla trenerów, którzy codziennie omawiają odbyte przez zawodników treningi, wymieniają się spostrzeżeniami i doświadczeniami.

W programie obozu znajdują się urozmaicone treningi np. interwały na norweskich bagnach ale również sprawdziany formy.  – Do tej pory, oprócz interwałów na bagnach, były również długie wybiegania na rolkach w okolicach Lillehammer, biegi długie na nogach, trening imitacyjny na stoku do narciarstwa alpejskiego oraz treningi zwinnościowe na rolkach (tory przeszkód) i trening podstawowej siły – mówi Anna Staręga, trener koordynator w biegach narciarskich w PZN. Jedną z atrakcji dla młodych zawodników było spotkanie z czołowymi norweskimi biegaczami – Astrid Jacobsen oraz Johannesem Klaebo. Uczestnicy mieli możliwość zadania im kilku pytań norweskim biegaczom, mogli także skorzystać z ich porad i doświadczenia.

To już trzeci międzynarodowy obóz organizowany przez Norwegów. W ubiegłym roku udział w nim wzięli reprezentanci 10 państw. Dopiero po raz pierwszy z zaproszenia skorzystał Polski Związek Narciarski.
źródło: PZN / informacja własna 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.