Polscy bobsleiści zakończyli zgrupowanie w Łotwie

fot. PZBiS

Do zobaczenia Łotwo! W poniedziałek w łotewskiej miejscowości Sigulda zakończyło się pierwsze lodowe zgrupowanie polskich bobsleistów.

Podczas dziesięciodniowego obozu trener Janis Minins główną uwagę skupił na treningach na ścieżce startowej, gdzie zawodnicy doskonalili jeden z najważniejszych elementów tego sportu, jakim jest start. W zgrupowaniu wzięli udział doświadczeni zawodnicy kadry narodowej i uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu: Arnold Zdebiak i Krzysztof Tylkowski oraz Jakub Stano i Jakub Zakrzewski. W Siguldzie obecni byli także 22-letni, pochodzący z Mierkiennik koło Białegostoku, Kamil Popowski oraz starszy od niego o rok Hubert Olczyk z Opola. To nowe “nabytki” naszego łotewskiego trenera kadry narodowej. Obaj przygodę ze sportem rozpoczęli od lekkoatletyki. Pierwszy z nich jest trójskoczkiem, a drugi sprinterem. Olczyk przed paroma miesiącami zadeklarował chęć zostania bobsleistą, natomiast Popowski sprawdził się w lipcowych testach przeprowadzonych przez Mininsa.

– Podczas zgrupowania miałem okazję po raz pierwszy w swoim życiu odbyć zjazd specjalnym letnim bobslejem, który zamiast płóz posiada koła. Treningi na ścieżce lodowej przypadły mi do gustu, wykonaliśmy dobrą i solidną pracę która mam nadzieję zaprocentuje w przyszłości – Odpowiedział Popowski zapytany o pierwsze wrażania z wyjazdu na Siguldę. Hubert Olczyk zapytany o to samo odpowiedział w następujących słowach: – Mimo że ze sportem mam do czynienia nie od dziś, to na tym obozie, naprawdę wiele musiałem się nauczyć. Samo spotkanie z lodem było dość stresujące, ponieważ po zgrupowaniu w Jabloncu, miałem w miarę przećwiczone rozpychanie na ścieżce tartanowej, a na lodzie to zupełnie inna bajka. Mimo tego, dałem z siebie wszystko i dzięki trenerowi oraz kolegom, nie poszło tak źle…

Obecnie zawodników czeka krótka przerwa. Kolejnym etapem przygotowań do nowego sezonu będzie ponowne zgrupowanie na łotewskim torze w Siguldzie, gdzie kadra stawi się już w liczniejszym składzie. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 15-28 października, a jego zwieńczeniem będą mistrzostwa Polski.

Źródło: Komunikat prasowy PZBiS

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.