Polscy bobsleiści rezygnują ze startów. “Ryzyko jest zbyt wysokie”

fot. IBSF - Międzynarodowa Federacja Bobslei i Skeletonu

fot. IBSF – Międzynarodowa Federacja Bobslei i Skeletonu

Stało się to, czego obawiał się każdy kibic sportów zimowych w naszym kraju. Reprezentanci Polski w bobslejach wydali oświadczenie, w którym informują o zaprzestaniu startów w zawodach. – Niestety, mając na uwadze nasze bezpieczeństwo i zdrowie rezygnujemy z dalszych startów w tej części sezonu – napisali w oświadczeniu.

Polscy bobsleiści rozpoczęli zimowy sezon od startu w Pucharze Europy. Chociaż przed startem cyklu wiele przeszkód stanęło im na drodze, to ostatecznie podjęli próbę rywalizacji. Po tym jednak zdali sobie sprawę, że zbyt wiele ryzykują. Przygotowania bez trenera dają bowiem oznaki. Dlatego zdecydowali się na rezygnację ze startów. – W głównej mierze jest to spowodowane nieodpowiednim przygotowaniem do sezonu. Polski Związek Bobslei i Skeletonu wymaga od Nas zawodników, wytypowania jednego zawodnika, który zastąpi głównego pilota reprezentacji (z uwagi za jego problemy zdrowotne) – czytamy w oświadczeniu opublikowany na profilu społecznościowym i podpisanym przez wszystkich zawodników kadry A. Bobsleiści podkreślają, że żaden z zawodników nie oddał przed zimą odpowiedniej ilości ślizgów. – Jest to niezbędny element przygotowań, zwłaszcza jeśli mowa o wyszkoleniu nowego pilota, który odpowiada za zdrowie i życie całego teamu – dodają sportowcy.

Do przemyśleń nad sytuacją szczególnie skłoniły ich trzy wypadki, do których doszło w trakcie ostatniego startu w Winterbergu. Jeden z nich miał miejsce podczas drugiego ślizgu pucharowego. To uświadomiło im, że ryzyko jest zbyt wysokie. – W związku z tym nie podejmujemy się dalszych startów w sezonie. Ponadto oczekujemy, iż Polski Związek Bobslei i Skeletonu ustosunkuje się do naszego wniosku z dnia 08.12.2019, kiedy to zwróciliśmy się z prośbą o udostępnienie części powierzchni reklamowych i danie zawodnikom szansy na pozyskiwanie prywatnych sponsorów, którzy wsparliby Nas w przygotowaniach do startów w sezonie, jak ma to miejsce w przypadku wielu zagranicznych teamów na świecie – napisali bobsleiści w oświadczeniu.

Pełna treść oświadczenia dostępna jest tutaj

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.