Polscy biegacze wracają do Pucharu Świata

fot. Irek Trawka / Maciej Staręga to najbardziej doświadczony zawodnik w kadrze Krężeloka

fot. Irek Trawka

Z Norwegii do Szwajcarii przeniesie się w najbliższy weekend karuzela Pucharu Świata w biegach narciarskich. W Lillehammer nie oglądaliśmy naszych reprezentantów, ale w Davos już się pojawią.

Polski Związek Narciarski poinformował o składzie męskiej kadry biegaczy na najbliższe zmagania Pucharu Świata w Davos. Trener Lukas Bauer zabierze do Szwajcarii czterech zawodników. To Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury i Mateusz Haratyk. Ten pierwszy ma nadzieję, na pierwsze punkty w tym sezonie. Davos niesie dla niego dobre wspomnienia, bowiem nie wypada tam z trzydziestki w sprincie stylem dowolnym od 2013 roku. PZN potwierdza, że Staręga zostanie wystawiony tylko do tego biegu.

Oczy polskich kibiców na pewno zwrócone będą w kierunku Dominika Burego. 23-latek wystartuje w sprincie i biegu dystansowym na 15 km stylem dowolnym. W tym drugim biegu będzie miał jednak większe szanse na punkty. Właśnie na tym dystansie uzyskał 19 czas netto podczas inauguracyjnego weekendu w Ruce. W tym sezonie po raz pierwszy zobaczymy Mateusza Haratyka, którego zobaczymy tylko w biegu dystansowym. Kamil Bury wystąpi tylko w sprincie.

Program zawodów:

Sobota, 14 grudnia 2019

11:30 – Sprinty stylem dowolnym – eliminacje

14:00 – Sprinty stylem dowolnym – finały

Niedziela, 15 grudnia 2019

10:45 – Bieg na 10 km stylem dowolnym kobiet

14:55 – Bieg na 15 km stylem dowolnym mężczyzn

Źródło: PZN/Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.