Polscy biegacze testują formę w Finlandii. Dzisiaj najlepsi Bury i Marcisz

11:47, 21.11.2020 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 23:51, 26.11.2020

Choć oficjalnych zawodów w Finlandii przed inauguracją PŚ w Ruce nie ma, polscy biegacze mają okazję sprawdzić swoją dyspozycję. W Rovaniemi rywalizowali mężczyźni. Najlepszy z biało-czerwonych Dominik Bury zajął czwarte miejsce. W Muonio z kolei startowały panie. Na osiemnastej pozycji bieg ukończyła Izabela Marcisz.fot. M.Rudzińska

W sobotę przed południem na trasach w Finlandii swoją formę sprawdzali polscy biegacze. Panowie rywalizowali w Rovaniemi. Na starcie stanęło 21 zawodników, w tym siedmiu reprezentantów biało-czerwonych. Cieszyć może fakt, iż w grupie podopiecznych Lukasa Bauera niedawno pojawiło się zakażenie koronawirusem, a jednak cała kadra zdołała stanąć na starcie. Najlepszy z grupy Dominik Bury zmagania na 10 kilometrów techniką klasyczną ukończył na czwartym miejscu. Do najlepszego dzisiaj Czecha Michała Novaka stracił 53,5 sekundy.

Przed Burym uplasowali się także Japończyk Naota Baba (+30,9) oraz drugi z czeskich zawodników Luder Seller (+50,8). Na szóstej pozycji uplasował się Maciej Staręga. Najbardziej doświadczony zawodnik w kadrze do triumfatora stracił 1:00,8 s. Ósmy był Kamil Bury (+1:11,1), dziesiąty Mateusz Haratyk (+1:19,5), jedenasty Michał Skowron (+1:27,6), czternasty Kacper Antolec (+1:44,6), a szesnasty Dawid Damian (+2:29,5).

Wyniki biegu panów

Jak się dowiadujemy, na starcie stanęły dziś również panie. Rywalizacja także toczyła się na dystansie 10 kilometrów klasykiem. Polki startowały jednak w Muonio. Najlepsza z nich Izabela Marcisz w gronie 24 biegaczek została sklasyfikowana na osiemnastej lokacie. Na mecie do najlepszej Tatiany Soriny straciła 2:42,2. Przypomnijmy jednak, że 20-latka znacznie później dołączyła do kadry trenującej w Finlandii z powodu zakażenia koronawirusem.

Sorina pokonała dziś m.in. drugą Natalia Niepriajewą o 22,4 sekundy. Trzecia był Yana Kirpichenko (+58,0), czwarta Alisa Żambałowa (+59,2), piąta Yulia Stupak (+1:05,6), a szósta Teresa Stadlober (+1:10,2). Szesnasta była z kolei Patricija Eiduka (+2:10,6). Dziewiętnaste miejsce zajęła Weronika Kaleta (+2:46,6), a dwudzieste Monika Skinder (+2:50,9), która także zmagała się z koronawirusem. Na 21. lokacie uplasowała się Karolina Kaleta (+3:26,9), 22. Hanna Popko (+4:15,3), a 23. Karolina Kukuczka (+4:20,8).