Polscy biathloniści na ostatnim etapie przygotowań

fot. przegladsportowy.pl
fot. przegladsportowy.pl

Już 29 listopada w szwedzkim Ostersund rusza kolejna edycja zawodów Pucharu Świata w biatlonie. Reprezentacja Polski wkroczyła w ostatni etap przygotowań do sezonu. 

Zarówno biathloniści jak i biathlonistki przebywają obecnie na zgrupowaniu w norweskiej miejscowości Dombas. Z powodu trudnych warunków pogodowych i braku śniegu musieli zrezygnować z zaplanowanych przygotowań w Beitostoelen. Trwające zgrupowanie jest już ostatnim przed rozpoczęciem sezonu zimowego, co oznacza, że jest to czas na dopracowanie formy.
– To dla nas już ostatni szlif. Nie ma mowy o jakimś większym wysiłku. Na to był czas przez całe lato i jesień. Przed nami dużo treningów tempowych oraz skupimy się treningach na strzelnicy. Sporo uwagi będziemy przykładać do takich elementów jak wjazd i wyjazd ze strzelnicy, tempo strzelania. Czeka nas też dużo więcej odpoczynku niż to było podczas poprzednich zgrupowań. Musimy zregenerować nasze organizmy – mówi Weronika Nowakowska-Ziemniak.

Jak podkreśla nasza dwukrotna medalistka mistrzostw świata, trasa przygotowana w Norwegii liczy zaledwie 1400 metrów. Dodatkowo jest bardzo wąska, co znacznie utrudnia treningi. Cała Skandynawia zmaga się z problemem braku śniegu, dlatego takie miejsca jak Dombas są dla wszystkich reprezentacji jedynym rozwiązaniem.

Nasza reprezentacja na zgrupowanie w Dombasie udała się w składzie: Weronika Nowakowska-Ziemniak, Monika Hojnisz, Krystyna Guzik, Kinga Mitoraj, Kamila Żuk, Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Mateusz Janik i Rafał Penar.

źródło: biathlon.pl / eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.