Polki wystartują w FIS Cup w Rasnovie

SAM_1850Trener Sławomir Hankus powołał cztery zawodniczki na zawody FIS Cup oraz  FIS Carpath Cup. W Rasnovie wystartują: Magdalena Pałasz, Joanna Szwab, Kinga Rajda oraz Paulina Cieślar. 

W rumuńskim Rasnovie odbędą się zawody z cyklu FIS Carpath Cup (24-25 września) oraz zawody z cyklu FIS Cup (26-27 września). W konkursach rywalizować będą zarówno zawodniczki, jak i zawodnicy. Do trzech członkiń Kadry Kobiet tym razem dołączyła 13-letnia Paulina Cieślar, dla której start w zawodach ma być okazją do zbierania doświadczenia.

Trener Kadry Kobiet Sławomir Hankus ocenił nieco formę swoich zawodniczek  – Na pewno Kinga Rajda jest w dobrej formie, skacze super, nie chcę zapeszać, ale myślę, że stać ją na dobry wynik.  Aśka Szwab skacze podobnie jak w zeszłym sezonie i na razie nie widać u niej postępu. Natomiast jeżeli chodzi o Magdę Pałasz, to po tych wszystkich upadkach nie potrafi do końca się jeszcze pozbierać i wydaje mi się, że po prostu boi się skakać – opisuje trener.

Przypomnijmy, iż w tym sezonie letnim Kinga Rajda odniosła pierwsze zwycięstwo w karierze w zawodach FIS Cup i zajmuje wysokie 2. miejsce w klasyfikacji generalnej tego cyklu. Magdalena Pałasz, Paulina Cieślar i Joanna Szwab zajmują kolejno 7, 9 i 10. miejsce.

Program zawodów FIS Cup:

26.09.2015, sobota13:00 – Oficjalny trening
14:30 – Seria próbna
15:30 – Pierwsza seria konkursowa

27.09.2015, niedziela

13:00 – Seria próbna
14:00 – Pierwsza seria konkursowa

źródło: pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.