fot. PZN

fot. PZN

W ten weekend Puchar Świata przenosi się do Słowenii, gdzie w Ljubnie w dniach 21-23 luty odbędą się zawody drużynowe i indywidualne w skokach narciarskich kobiet. Na starcie zabraknie podopiecznych Łukasza Kruczka. 

PZN poinformował, że do Ljubny nie pojadą polskie zawodniczki. Powodem są zbliżające się Mistrzostwa Świata Juniorów rozgrywane w niemieckim  Oberwiesenthal w dniach 5-8 marca 2020 roku. 

Do tej pory od zawodów w japońskim Sapporo Polki regularnie jeździły na kolejne konkursy zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata. Tym razem będzie inaczej, albowiem najbliższe dni biało-czerwone spędzą na przygotowaniach do Mistrzostw Świata Juniorów. Zgrupowania odbędą się w Szczyrku i Eisenerz.

W Pucharze Świata od kilku tygodni dominuje reprezentująca Austrię, Chiara Hoelzl, która na swoim koncie ma już 1030 punktów. Tuż za nią na drugim miejscu ze stratą 90 pkt znajduje się Norweżka, Maren Lundby. Trzecia Eva Pinkelnig traci do swojej rodaczki 171 pkt. Na 25 miejscu sklasyfikowana jest jedyna Polka, Kinga Rajda.

Źródło: PZN