Polak zaskoczył wszystkich! Najlepszy wynik w historii

fot. PZBiath

Tomasz Jakieła zajął świetne czwarte miejsce w zawodach z cyklu IBU Cup w Ridnaun-Val Ridanna. 25-latek strzelał bezbłędnie, bardzo solidnie pobiegł i zanotował najlepszy występ w historii startów polskich biathlonistów.

fot. PZBiath

To był najszczęśliwszy dzień dla biathlonowych seniorów w Polsce od dawna. W samych superlatywach należy ocenić czwartkowy występ w sprincie Tomasza Jakieły w ramach Pucharu IBU w Ridnau-Val Ridanna. Nasz reprezentant zaliczył zdecydowanie najlepszy bieg w karierze. Strzelał bezbłędnie i naprawdę dobrze pobiegł.

Na pierwszym okrążeniu Jakieła zanotował dopiero 43. czas. Na drugim był już w czołowej dwudziestce pod tym względem. Polak świetnie rozłożył siły – na ostatniej rundzie biegowej tylko pięciu zawodników było szybszych.

Historyczny rezultat

Oczywiście mowa tu o IBU Cup, czyli zawodach o niższej randze niż Puchar Świata. Ten wynik należy jednak docenić – to najlepszy rezultat w historii startów naszych biathlonistów w zmaganiach tej rangi. Do podium Tomaszowi zabrakło 3,6 sekundy. Triumfator sprintu Erlend Bjoentegaard na mecie miał z kolei przewagę 19 sekund nad Jakiełą. Sobotni bieg pościgowy będzie bardzo dobrą okazją do wywalczenia kolejnej pozycji w czołowej dziesiątce.

Źródło: informacja własna