Polak blisko sukcesu! Otarł się o mistrzowski medal

19:52, 25.02.2022 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 20:14, 25.02.2022

Konrad Badacz był bardzo blisko zdobycia medalu mistrzostw świata juniorów młodszych. W sprincie Polak zajął czwarte miejsce i do podium stracił 3,8 sekundy. Dobrze spisał się też Hubert Matusik.

Badacz dobrą formę zasygnalizował już w biegu indywidualnym. Tam z czterami pudłami na koncie zajął siódme miejsce. Dzisiaj reprezentant Polski do końca walczył o medal mistrzostw świata juniorów młodszych w Soldier Hollow. Podczas zmagań sprinterskich na pierwszym strzelaniu był bezbłędny, w stójce zaś raz spudłował.

Świetna walka

Dzięki wysokiej dyspozycji na trasie Konrad mógł liczyć na wywalczenie medalu, pomimo dodatkowych metrów biegu. Niestety na ostatniej rundzie nasz zawodnik nieco przegrał z bezpośrednimi konkurentami i uplasował się na czwartej pozycji. Do podium zabrakło mu 3,8 sekundy, do triumfatora, Estończyka Jakoba Kulbina, 12,2 s. Niemniej to świetny rezultat dla 19-latka.

Dobrze spisał się też drugi z biało-czerwonych biathlonistów. Hubert Matusik, o którym mowa, strzelał dziś bezbłędnie i zajął 17. miejsce. W biegu Matusik sporo stracił do najlepszych, jednak należy pamiętać, że on jeszcze za rok będzie juniorem młodszym. Lepiej na trasie spisał się Fabian Suchodolski, ale spudłował trzykrotnie i został sklasyfikowany na 32. lokacie.