Dzisiaj zakończyło się zgrupowanie polskich skoczków narciarskich. Wszystkie kadry trenowały od wtorku na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Teraz przed zawodnikami krótka przerwa świąteczna i mistrzostwa Polski na skoczni w Wiśle, a potem wyjazd na Turniej Czterech Skoczni. 

Nasi skoczkowie po raz pierwszy mieli okazje przetestować skocznię w Zakopanem po modernizacji. Nowy profil obiektu nie przysporzył jednak zawodnikom problemów, natomiast na nowych torach lodowych mieli już okazję skakać w minionym sezonie. – Jestem zadowolony, ponieważ bardzo przyjemnie mi się tu skakało. Warunki pogodowe i śniegowe też były bardzo dobre – mówił w rozmowie z Polską Agencja Prasową Dawid Kubacki. – Na pewno ma ona teraz fajny profil i można na niej oddawać znacznie dłuższe skoki – dodał.

Zgrupowanie w Zakopanem miało na celu przede wszystkim przetestowanie nowych kombinezonów przygotowanych specjalnie na turniej oraz nowych nart, na których zawodnicy będą rywalizować podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczang. Oprócz kadry A Stefana Horngachera, na Wielkiej Krokwi trenowała również Kadra B kierowana przez Radka Zidka, oraz Kadra Juniorów C Macieja Maciusiaka. Dodatkowe siódme miejsce na zbliżający się Turniej Czterech Skoczni wywalczył Tomasz Pilch.  Jak informuje portal sport.pl nasz junior całkiem dobrze radził sobie na treningach w stolicy Tatr. Trener Stefan Horngacher nie podjął jednak jeszcze decyzji czy dołączy do składu na TCS lidera Pucharu Kontynentalnego.

Zanim kadra wyruszy do Oberstdorfu na pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni, zawodników czekają zmagania na krajowym podwórku. W drugi dzień świąt na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle odbędą się mistrzostwa Polski. Konkurs świąteczny zaplanowano na godz. 14:00.

Tak zamknięte dla mediów treningi w Zakopanem relacjonowali nasi skoczkowie:

źródło: PAP / sport.pl / instagram.com / informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.