Polacy trenowali na skoczni w Wiśle!

100_6594W poniedziałek w godzinach popołudniowych na skoczni w Wiśle rozegrany został trening przed Konkursem Świątecznym Mistrzostw Polski, w którym udział wzięło kilkudziesięciu skoczków narciarskich, w tym zawodnik Kadry A – Maciej Kot, skoczkowie Kadry B oraz Kadry Juniorów. 

Przez ostatnie kilka dni organizatorzy przygotowywali wiślański obiekt, aby mimo niekorzystnych warunków mogły się odbyć grudniowe Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Nasi zawodnicy byli bardzo zadowoleni, że mogli dzisiaj spokojnie potrenować na skoczni im. Adama Małysza.  Wiatr był odczuwalny na skoczni, jednak nie przeszkodził w spokojnym rozegraniu treningu. – Z wiatrem było nieco gorzej, troszkę tam kręciło, ale ogólnie dało się skakać – opowiada o warunkach polski skoczek. Bartłomiej Kłusek podczas październikowych Mistrzostw Polski w Szczyrku wywalczył brązowy medal, a jak ocenie swoje szanse w jutrzejszym konkursie? –Mogę powiedzieć, że jak skoki będą dobre, to i wynik też będzie dobry, bo wiem, że na pewno stać mnie na dobre skakanie, a jak to wszystko jutro zafunkcjonuje to zobaczymy. Może być dobrze, ale dużo będzie też zależało od warunków. Mam nadzieję, że pomogą – podsumowuje Bartłomiej Kłusek.

Przygotowanie wiślańskiego obiektu chwali Maciej Maciusiak, trener Kadry B: – Jak na tą aurę, która obecnie panuje, to skocznia jest naprawdę dobrze przygotowana, dlatego dziękujemy organizatorom, że mimo tych warunków przygotowali obiekt i mogliśmy dzisiaj potrenować. Na skoczni troszkę wiało, ale ogólnie było bardzo stabilnie i dosyć bezpiecznie, dlatego myślę, że ten trening dużo nam dał – cieszy się z treningu w Wiśle trener Maciusiak. Po poniedziałkowym treningu na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle trener Maciej Maciusiak najbardziej był zadowolony z Aleksandra Zniszczoła. – Dzisiaj zdecydowanie najlepiej skakał Olek Zniszczoł, bo wszystkie tutaj skoki wykonywał z pełną mocną i były naprawdę bardzo fajnie – wyjaśnia. Oprócz Zniszczoła selekcjoner Kadry B chwali innych swoich podopiecznych: – Na tą chwilę najlepiej z naszej grupy skaczą Olek i Stefan Hula, ale na dzisiejszym treningu dobrze spisywał się również Bartek Kłusek. Jak natomiast Maciej Maciusiak ocenia szanse swoich podopiecznych w Konkursie Świątecznym o mistrzostwo Polski? – Na pewno będzie walczyli, żeby jutro było dobrze. Jednak nie będę mówił tutaj o celach, ponieważ dużo będzie zależało od tego, jakie będą panowały warunki na skoczni. Natomiast my ze swojej strony będziemy się starali, aby wypaść jak najlepiej – podsumowuje.

Konkurs Świąteczny o mistrzostwo Polski odbędzie się 23 grudnia na skoczni w Wiśle. Rywalizację w krajowym czempionacie rozpoczną kwalifikacje, które zaplanowane są na godzinę 14:00. Natomiast pierwsze seria konkursowa odbędzie się o godzinie 15:15.

Źródło: Anna Karczewska / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.