Polacy testowali skocznie w Wiśle przed Pucharem Świata

WisłaWczoraj (2 marca) na skoczni im. Adama Małysza odbył się trening polskich skoczków przed Pucharem Świata w Wiśle. Na obiekcie trenowała również reprezentacja japońskich zawodników. Również wczoraj wieczorem pozytywną próbę generalną przeszło nagłośnienie skoczni na której odbędzie się Puchar Świata.

Trening odbył się przedpołudniem w środę. Udział wzięli w nim zawodnicy z Kadry B oraz Kadry Juniorów, którzy będą reprezentowali Polskę w najbliższych zawodach Pucharu Kontynentalnego w Vikersund.  Przez ostatnie kilkanaście dni organizatorzy Pucharu Świata przygotowywali wiślański obiekt na tyle starannie, by kapryśna pogoda nie była w stanie przeszkodzić w przeprowadzeniu zawodów.

Według trenującego na skoczni Stefana Huli obiekt został super przygotowany. – Mam nadzieję, że będą fajne konkursy, pogoda dopisze i będziemy się dobrze bawić. Ogólnie nie jest to moja ulubiona skocznia, ale już w poniedziałek na treningu moje skoki były fajne. W środę oddałem tylko dwa, również całkiem przyzwoite, więc mam nadzieję utrzymać ten poziom w czwartek, piątek i sobotę. Mimo słabszych skoków cały czas robiłem to, co do mnie należy i teraz od Skandynawii znowu przyszły dobre wyniki. Tutaj również chciałbym osiągnąć dobry wynik – Powiedział Stefan Hula.

Na Pucharze Świata w Wiśle o dobrą atmosferę na skoczni zadba znany z siatkarskich wydarzeń duet Kułaga & Magiera. W środę doszło do pozytywnej próby nagłośnienia obiektu – Kochani, bardzo na was czekamy. Liczymy na to, że jak zawsze z uśmiechniętymi minami i w biało-czerwonych barwach będziecie nam pomagać dopingować najlepszych naszych skoczków. Już wszystko jest gotowe, mnóstwo śniegu nawiezione. Organizatorzy absolutnie perfekcyjnie przygotowali wszystko na wasze przybycie, dlatego bardzo na was czekamy. Pamiętajcie, w czwartek kwalifikacje, a w piątek i sobotę damy wspólnie arcypokaz mistrzowskiego kibicowania. Wiem, że na was zawsze można liczyć. Zapraszamy na Puchar Świata w Wiśle – Zakończył Grzegorz Kułaga.

Już dziś o 16:00 rozpoczną się dwie serie treningowe przed kwalifikacjami, które odbędą się o godz. 18:00. Od jutra nasza redakcja będzie w Wiśle, gdzie będzie specjalnie dla Was, relacjonować wszystkie wydarzenia z polskiego weekendu Pucharu Świata w skokach.

Źródło: Anna Karczewska – Biuro Prasowe Pucharu Świata Wisła 2016/ informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.