Polacy sprawdzą formę w Rovaniemi, Norwegowie w Oslo

cieslar_adamTo już ostatnia prosta kombinatorów norweskich przed zbliżającym się sezonem Pucharu Świata. Za tydzień inauguracja w Kuusamo, ale w ten weekend zawody rozgrywają Norwegowie i Finowie.

Norweskie krajowe mistrzostwa w kombinacji norweskiej rozpoczęły się od rundy prowizorycznej. Pierwsza seria nie doszła do skutku z powodu trudnych warunków, zatem zawodnicy na trasę wyruszą na podstawie wyników PCR. Na trasę niedzielnego biegu jako pierwszy wyruszy Espen Andersen, który skoczył Midstubakken w Oslo 91,5 metra. Drugie miejsca w skokach wywalczył Tim Hug, który lądował pół metra bliżej a jego strata to 6 sekund. Trzecie miejsce zajmuje Håvard Klemetsen, który wyruszy na trasę jeszcze 6 sekund później od Tima. Relację z biegu niedzielnego na żywo przeprowadzi stacja NRK.

Również w Finlandii w ten weekend rozgrywane są zawody sprawdzające formę kombinatorów. W kraju, który będzie gospodarzem przyszłorocznych mistrzostw świata, zagoszczą jednak zawodnicy z wielu państw. Na liście startowej widnieje 35 nazwisk z siedmiu krajów. W tym m.in. Philipp Orter i Bernhard Flaschberger z Austrii, Miroslav Dvorak oraz Tomas Portyk z Czech a także Adam Cieślar i Paweł Twardosz. Organizatorzy spoglądając na sobotnie prognozy pogody w Rovaniemi, postanowili rozegrać skoki dziś o 19:15. Bieg zaplanowano jutro na 13:45. Wyniki na znajdziecie na Sportsinwinter.pl.

Lista startowa (FIN)

Wyniki skoków (NOR)

Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.