Polacy rozpoczynają rywalizację w Pucharze Kontynentalnym [SKŁADY]

fot. PZN

Zimowa karuzela nie zwalnia tempa. Już w najbliższy weekend w norweskim Vikersund odbędą się kolejne w tym sezonie konkursy w ramach Pucharu Kontynentalnego. Z kolei szwajcarski Kandersteg będzie gospodarzem zawodów FIS Cup. Na starcie nie zabraknie oczywiście reprezentacji Polski.

fot. PZN

Sześciu zawodników i trzy zawodniczki powalczą w Vikersund

Już w najbliższy weekend na skoczni HS 117 w norweskim Vikersund odbędą się kolejne konkursy w ramach Pucharu Kontynentalnego. O punkty powalczą zarówno zawodnicy, jak i zawodniczki, a na starcie nie zabraknie reprezentantów Polski. Będą to: Jarosław Krzak, Stefan Hula, Maciej Kot, Tomasz Pilch, mający za sobą debiut w Pucharze Świata Jan Habdas oraz debiutant – 16 letni Klemens Joniak.

Przypomnijmy, że podczas inaugurującej tegoroczny cykl rywalizacji w chińskim Zhangjioukou zabrakło polskich zawodników.

W Norwegii wystartują również polskie skoczkinie: Joanna Szwab, Pola Bełtowska oraz Sara Tajner.

Szóstka na weekend z FIS Cup

Po blisko miesięcznej przerwie do rywalizacji powracają również zawodnicy startujący w zawodach rangi FIS Cup. Gospodarzem zawodów będzie szwajcarski Kandersteg. W przyszłoweekendowej rywalizacji weźmie udział sześciu biało-czerwonych: Kacper Juroszek, Arkadiusz Jojko, Szymon Jojko, Adam Niżnik, Szymon Zapotoczny oraz Marcin Wróbel.

źródło: PZN