Polacy ratują FIS. Dodatkowe konkursy w Szczyrku

fot. Tomasz Markowski

Jak poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa, Szczyrk zorganizuje dodatkowe konkursy cyklu FIS Cup. Odbędą się one 11 i 12 lutego 2023 roku.

fot. Tomasz Markowski

Wydłużony kalendarz

Początkowo na sezon zimowy zostały zaplanowane zaledwie cztery weekendy cyklu FIS Cup. Skoczkowie mieli zacząć rywalizację na śniegu w trzecioligowych zmaganiach w Notodden (16-17 grudnia; tylko mężczyźni), następnie przenieść się do Zakopanego (7-8 stycznia; tylko mężczyźni), Villach (18-19 lutego) i zakończyć sezon w Oberhofie (3-5 marca).

Jak poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa, zawodnicy będą mieli więcej okazji do spróbowania swoich sił w międzynarodowych zawodach. Dodatkowe konkursy postanowił zorganizować Szczyrk. Odbędą się one 11 i 12 lutego i obejmą zarówno rywalizację mężczyzn, jak i kobiet.

Konderla wiceliderką

Po letniej części cyklu liderem klasyfikacji generalnej jest Austriak, Janni Reisenauer, który dotychczas zgromadził na swoim koncie 450 punktów. Najlepszym z Polaków jest zajmujący szesnastą lokatę Tomasz Pilch (132 pkt). U kobiet na czele tabeli plasuje się Nika Prevc (380 pkt). Druga jest Nicole Konderla z dorobkiem 320 punktów.

Źródło: FIS