Polacy na czele letnich klasyfikacji. Sprawdź, gdzie królujemy

Za nami początek sezonu letniego w skokach narciarskich, który można zaliczyć do jednych z najbardziej udanych dla reprezentantów Polski. Nasi skoczkowie królują w kilku klasyfikacjach generalnych, nie mając sobie równych. Gdzie dokładnie jesteśmy najlepsi? Tego dowiemy się zaraz.

Klasyfikacja indywidualna Letniej Grand Prix

Zaczniemy od najważniejszej “tabelki” w sezonie letnim – klasyfikacji indywidualnej Letniej Grand Prix. Po dwóch konkursach na prowadzeniu znajduje się nasz reprezentant, a mianowicie Dawid Kubacki. Podopieczny trenera Stefana Horngachera wygrał zawody w Wiśle oraz Hinterzarten pozostawiając swoich rywali daleko w tyle. W ten sposób Kubacki ma na swoim koncie maksymalną ilość punktów, czyli 200. Drugą pozycję zajmuje kolejny Polak – Maciej Kot. Zeszłoroczny triumfator tego cyklu stał na podium w Wiśle (druga lokata), a w Hinterzarten znalazł się na czwartej pozycji. Kot aktualnie zgromadził 130 punktów i do lidera traci ich 70. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej należy do reprezentanta Niemiec – Stephana Leyhe, który zdobył 109 oczek. To nie koniec dobrych wiadomości. W pierwszej dziesiątce mamy jeszcze dwóch Polaków. Stefan Hula znalazł się na piątej lokacie z dorobkiem 81 punktów, a do podium klasyfikacji brakuje mu zaledwie 21. Tuż za jego plecami widnieje Piotr Żyła, który stanął na najniższym stopniu podium w Hinterzarten. Aktualnie Wiślanin ma na koncie 80 punktów. W drugiej dziesiątce widnieją nazwiska dwóch pozostałych naszych reprezentantów: Wolnego i Stocha. Jakub Wolny z dorobkiem 31 punktów uplasował się na pozycji 14, a Kamil Stoch zgromadził ich 26, co klasyfikuje go na miejscu 16.

Pełna klasyfikacja

Klasyfikacja drużynowa Letniej Grand Prix

W tej klasyfikacji również Polska nie ma sobie równych. Po trzech konkursach, w tym jednym drużynowym nasza reprezentacja zgromadziła na swoim koncie aż 948 punktów. Daje nam to ogromną przewagę nad pozostałymi rywalami. Drugie miejsce zajmuje reprezentacja Niemiec z dorobkiem 566 punktów, co daje stratę do Polaków wynoszącą 382 oczek. Trzecia lokata należy do Norwegów, którzy do liderów tracą aktualnie 425 punktów.

Pełna klasyfikacja

Klasyfikacja indywidualna Pucharu Kontynentalnego  

Kolejna klasyfikacja, w której Polska ma swojego lidera. W tym cyklu odbyły się dwa konkursy, w których dominował Klemens Murańka. Dwa zwycięstwa w słoweńskim Kranju pozwoliły Murańce zdobyć 200 punktów w klasyfikacji indywidualnej. Druga pozycje zajmuje pochodzący ze Słowenii – Justin Rok, który ma stratę do lidera wynoszącą 75 punktów. Z kolei trzecie miejsce należy do jego reprezentacyjnego kolegi, czyli Mirana Zupancica. Słoweniec ma na swoim koncie 112 punktów. Niestety w tym przypadku nie jest już tak dobrze, jak w klasyfikacji Letniej Grand Prix, gdyż kolejny reprezentant Polski znajduje się dopiero na 19 lokacie, a jest nim Przemysław Kantyka (24 punkty). Kolejne miejsca Polaków to: 25 lokata Pawła Wąska (11 pkt) i 37 miejsce Aleksandra Zniszczoła (2 pkt).

Pełna klasyfikacja

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.