MŚ w lotach – Planica 2020. Polacy chwalą Stękałę

fot. M. Król

Polscy skoczkowie narciarscy wywalczyli w Planicy brązowy medal Mistrzostw Świata w Lotach. Mocnym punktem naszej drużyny był Andrzej Stękała, który wywalczył pierwszy seniorski medal w karierze.

fot. M. Król

25-latka chwalił wicemistrz świata w lotach z 2018 roku – Kamil Stoch. – Cieszę się, że mogłem odebrać medal. Muszę podziękować Andrzejowi, bo pociągnął nas za uszy. Niby zadebiutował, a wykazał się niesamowitą odwagą i doświadczeniem – komplementował w rozmowie z Eurosportem.

Radości z medali nie krył Dawid Kubacki, choć w zmaganiach indywidualnych był najsłabszym ogniwem kadry wybranej przez Michała Doleżala. – Walczyło się bardzo fajnie. Wylądowaliśmy na podium, co jest super wiadomością. Wyjedziemy z Planicy z uśmiechami na twarzy, choć nie poukładało się to tak jakbym chciał – ocenił mistrz świata z Seefeld.

W walce o drużynowe medale najwyższą notę wśród polskich zawodników zgromadził Piotr Żyła, który w zmaganiach indywidualnych uplasował się w pierwszej dziesiątce. Swoją radością podzielił się w rozmowie z Sebastianem Parfianowiczem ze sportowej redakcji Telewizji Polskiej. – Cieszę się z całego weekendu, który był dla mnie dobry. Na ostatni skok się nakręciłem i udało mi się zakończyć fajną próbę. Jestem szczęśliwy z medalu – skomentował Wiślanin, który nie zapomniał pochwalić Andrzeja Stękały. – Mówiłem mu, że mi zaimponował. Poklepałem go po plecach. Andrzej skacze naprawdę dobrze – dodał Żyła.

Źródło: Eurosport, TVP Sport