Polacy bez zmian w składzie na zawody PŚ w Oslo

W piątek rozpoczną się ostatnie w tym sezonie zawody biathlonowego Pucharu Świata. W Oslo nie zabraknie oczywiście Polaków. Biało-czerwoni pojawią się w stolicy Norwegii w identycznym składzie, jak przed tygodniem w Kontiolahti.

Na ostatnich zawodach biathlonowego Pucharu Świata pojawi się siedmioro Polaków. Nasze panie wystąpią w składzie Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Krystyna Guzik i Kinga Mitoraj. W gronie mężczyzn reprezentować nas będą Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Andrzej Nędza-Kubiniec. Z kadrą w Norwegii będzie oczywiście przebywał Tomasz Sikora, który zastąpi Adama Kołodziejczyka.

W Oslo odbędą się trzy biegi indywidualne (sprint, bieg pościgowy i bieg masowy), które nie będą jednak miały większego znaczenia dla klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kryształowe Kule zapewnili sobie bowiem Martin Fourcade i Laura Dahlmeier. Nadal toczy się jednak walka o małą kryształową kulę w biegu masowym, gdzie różnice są minimalne. Zawody w stolicy Norwegii to także ostatnia szansa dla reprezentantek Polski, aby nieco podbudować swoją pozycję w światowej hierarchii i utrzymać pięć miejsc w klasyfikacji Pucharu Narodów. Biało-czerwone spadły bowiem na dwunaste miejsce w tym zestawieniu.

Źródło: biathlon.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.