Pokaz siły Marit Bjoergen w Beitostoelen

12:23, 17.11.2017 Daniel Topczewski Aktualizacja: 12:46, 17.11.2017

Marit Bjoergen wygrała bieg na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym podczas norweskiej inauguracji sezonu w Beitostoelen. Utytułowana biegaczka wyprzedziła swoje rodaczki: Heidi Weng i Ingvild Flugstad Oestberg.

Zawody w Beitostoelen od wielu lat inaugurują sezon biegowy w Norwegii, a na starcie nie brakuje wówczas najlepszych sportowców z tego kraju. Nie inaczej było także w tym roku, bowiem liście startowej biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym pojawiły się m. in.: Marit Bjoergen, Heidi Weng czy Ingvild Flugstad Oestberg.

To właśnie te trzy biegaczki zajęły w piątek miejsca na podium. Zawody wygrała najbardziej utytułowana z nich, czyli Marit Bjoergen. Norweżka pokonała dystans 10 kilometrów w czasie 29:30,9 i nie miała problemów z odniesieniem zwycięstwa. Drugie miejsce zajęła obrończyni Kryształowej Kuli - Heidi Weng, która straciła do triumfatorki niespełna pół minuty. Na najniższym stopniu podium stanęła Ingvild Flugstad Oestberg (strata +41 sek).

Zwyciężczyni piątkowego biegu była zadowolona ze swojej postawy i przyznała, że jej celem na ten start było kontrolowanie tego co robi Heidi Weng. - Jestem bardzo zadowolona ze swojego występu. Starałam się zachować spokój na starcie i cały czas kontrolować to, co robi Weng. W poprzednim sezonie miała przecież żółtą koszulkę liderki, więc jest mocna - powiedziała na mecie Bjoergen.

Jutro w Beitostoelen kolejny bieg - sprint stylem klasycznym.