Pointner wypowiada się o słoweńskich skoczkach

fot.: Krone.at

fot.: Krone.at
fot.: Krone.at

Słoweńscy skoczkowie obecnie są w światowej czołówce. W Kuusamo potwierdzili swoją świetną formę, zajmując w pierwszym konkursie dwa, z trzech, miejsc na podium. O kadrze, dla siol.net, wypowiedział się Alexander Pointner, legendarny trener Austriaków.

Alexander Pointner uważa, że skoki Prevców, na nowych nartach, są niesamowite, gdyż skoczkowie są bardzo wyczuleni na zmiany materiału. Pierwsze zawody nowego sezonu pokazały, czego można się spodziewać po skoczkach, jeżeli tylko warunki będą stabilne. Takie słowa z ust uznanego trenera, są bardzo ważne. Gdy prowadził kadrę Austrii, zdobyli oni wiele tytułów, w tym siedem medali Igrzysk Olimpijskich i piętnaście medali Mistrzostw Świata.

Trener Pointner wskazuje również na Petera Slatnara. – Kiedy Elan przestał produkować narty do skoków, Słoweńcy nie musieli długo czekać. Peter Slatnar, który wcześniej produkował wiązania narciarskie, rozpoczął produkcję nart. Jest to dla mnie symbol współpracy między Słoweńcami. Zamiast kopiować innych, zdobyli się na odwagę i wyprodukowali coś swojego. Czekam także na świetne występy trzeciego z braci, Cene Prevca – mówi Pointner.

źródło: siol.net

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.