fot. Mateusz Król

Rywalizacja biathlonistek w biegu masowym rozpocznie się dzień wcześniej niż pierwotnie planowano. Ze względu na niezbyt optymistyczne prognozy pogody organizatorzy zadecydowali bowiem o przełożeniu zmagań kobiet z soboty na piątek. To oznacza, że oba biegi ze startu wspólnego, kończące zmagania specjalistów od dwuboju zimowego, odbędą się tego samego dnia.

fot. Mateusz Król

Zmiany w programie

Warunki pogodowe panujące w Pekinie od dłuższego czasu dają się we znaki zawodnikom biorącym udział w XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Z powodu niekorzystnych prognoz organizatorzy kilka razy zmieniali już harmonogram startów i nie inaczej będzie tym razem.

Zgodnie z pierwotnym terminarzem biathlonistki miały rywalizować o medale w biegu masowym w sobotę 19 lutego, ale Międzynarodowa Unia Biathlonu poinformowała, że ich start został przyspieszony o jeden dzień i odbędzie się w piątek 18 lutego. W komunikacie prasowym IBU możemy przeczytać, że winne kolejnym zmianom są niskie temperatury oraz silny wiatr.

Roszady w terminarzu oznaczają, że oba biegi masowe, które są ostatnią medalową konkurencją dla biathlonistów, odbędą się tego samego dnia. Panie wystartują o godzinie 8:00 czasu polskiego, a panowie ruszą zgodnie z planem, czyli o 10:00. Przypomnijmy, że w biegu ze startu wspólnego kobiet zobaczymy jedną reprezentantkę Polski – Monikę Hojnisz-Staręgę.

Źródło: IBU / informacja własna