Pogoda nie daje za wygraną. Mistrzostwa Polski w biathlonie także odwołane

Mistrzostwa Polski Seniorów w biathlonie, które miały zostać rozegrane w dniach 27-29 grudnia, zostały odwołane. Powodem są niesprzyjające warunki atmosferyczne panujące obecnie w Dusznikach-Zdroju.

Niestety niesprzyjające warunki uniemożliwiły rozegranie Mistrzostw Polski Seniorów nie tylko w skokach narciarskich, ale również biathlonie. Jak podaje Polski Związek Narciarski, w Dusznikach-Zdroju odbycie krajowego czempionatu jest obecnie niemożliwe. Powodem są wysokie temperatury oraz brak śniegu, a prognozy na kolejne dni nie napawają optymizmem. Ze względu na praktycznie takie same czynniki Polski Związek Narciarski zdecydował się zrezygnować z przeprowadzenia świątecznego konkursu w Wiśle. Nie wiadomo na razie, czy biathlonowe zawody w Polsce zostaną rozegrane w innym terminie.

W tamtym roku udało się przeprowadzić dwie konkurencje indywidualne oraz drużynówkę. Złotych medali w sprincie broniliby Magdalena Gwizdoń oraz Mateusz Janik, w biegu masowym Karolina Pitoń i Łukasz Szczurek, natomiast w sztafecie mieszanej BKS WP Kościelisko.

źródło: PZBiath

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.