Podwójna wygrana Domraczewej w Pucharze Rosji

fot: /PAP/EPA
fot: /PAP/EPA

Daria Domraczewa zwyciężyła w międzynarodowych zawodach w Tiumeni, rozgrywanych w ramach otwartego Pucharu Rosji. Do Tiumeni nie udała się Weronika Nowakowska – Ziemniak.

Bieg ze startu wspólnego na dystansie 15 km z ośmioma strzelaniami (“mega mass-start”) był pojedynkiem dwóch Darii – Domraczewej i Virolaynen. Zdobywczyni kryształowej kuli w całym biegu pomyliła się trzykrotnie i na mecie uzyskała przewagę 24,1 sek. nad swoją imienniczką z Rosji, która zanotowała cztery niecelne strzały. Ostatnie miejsce na podium ze stratą minuty i dwunastu sekund wywalczyła Kaisa Makarainen.

Tuż za podium uplasowały się następujące reprezentantki : Jekatierina Jurłowa, Irina Trusowa, Karin Oberhofer oraz Dorothea Wierer. W zawodach udział wzięły również zawodniczki z :  Białorusi, Ukrainy, Słowenii, Włoch oraz Czech.

Jeśli chodzi o mężczyzn najlepszy okazał się Anton Szypulin pokonując Martina Fourcade’a. Na trzecim miejscu uplasował się Jewgienij Garaniczew.

Podczas drugiego dnia zmagań, rywalizacja toczyła się w biegach masowych z czterema strzelaniami. Zwycięstwa odnieśli ponownie Domraczewa i Szypulin.

Źródło: biathlon.pl

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.