Podsumowanie weekendowych zawodów Pucharu Kontynentalnego

Podczas gdy uwaga wszystkich kibiców skoków narciarskich zwrócona była w miniony weekend na Puchar Świata w Zakopanem, zarówno skoczkowie jak i skoczkinie rywalizowali w Pucharze Kontynentalnym. 

Puchar Kontynentalny panów miał miejsce w Sapporo na słynnej Okurayamie, na której w przyszły piątek ponownie zagości Puchar Świata. W Japonii odbyły się aż trzy konkursy, ponieważ jeden z nich rozegrany został w zastępstwie tureckiego Erzurum. Z bardzo dobrej strony pokazał się tam Clemens Aigner, bowiem Austriak zdołał zwyciężyć wszystkie z nich. W piątek na podium towarzyszyli mu Andreas Wank oraz Nejc Dezman, w sobotę  Tomas Vancura i Martin Hamann, a w niedzielę Robin Pedersen i ponownie Martin Hamann. Polacy do Azji nie pojechali.

Wyniki PK w Sapporo (18.10.19)

Wyniki PK w Sapporo (19.01.19)

Wyniki PK w Sapporo (20.10.19)

Panie z kolei rywalizowały w słoweńskiej Planicy. W sobotnie przedpołudnie na Velikance triumfowała reprezentantka gospodarzy Jerneja Brecl przed swoją rodaczką Katrą Komar oraz Austriaczką Sophie Sorschag. W niedzielę zwycięstwo ponownie odniosła Brecl, a drugie miejsce nieoczekiwanie zajęła reprezentantka Polski Kamila Karpiel. Na trzeciej lokacie uplasowała się Katra Komar.

Wyniki PK w Planicy (19.01.19)

Wyniki PK w Planicy (20.01.19)

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.