Podsumowanie przygotowań biathlonistów

https://www.facebook.com/biathlonistka?fref=ts
https://www.facebook.com/biathlonistka?fref=ts

Tegoroczne przygotowania polskich biathlonistów ruszyły znacznie wcześniej niż zwykle. A to dlatego, że plan obciążeń treningowych na najbliższy sezon jest trudniejszy niż zwykle.

Wszystko zaczęło się od zgrupowania strzeleckiego w Bydgoszczy. Tutaj kadra szlifowała formę pod czujnym okiem trenera strzelectwa sportowego. Następnie przeniosła się do COSu w Cetniewie, aby skupić się na budowaniu wytrzymałości ogólnej.

– Wykonaliśmy kawał dobrej roboty! Pełna podziwu patrzyłam na obiekty Centralnego Ośrodka Sportu, aż zazdroszczę sportowcom, którzy uprawiają letnie dyscypliny sportu i mogą w tak dobrych warunkach przygotowywać się w kraju.- tłumaczy Weronika Nowakowska- Ziemniak.

Po dwóch tygodniach pracy przyszedł czas na kontrolę wydolności w AWF Katowice i  długo planowany wyjazd naszej dwukrotnej medalistki  MŚ do Rumunii.  Tam przez kilka dni trenowała  towarzystwie swoich przyjaciółek biathlonistek Evy Tofalvi ( ROU) i Andrei Mali (SLO).  Nie zabrakło także czasu na zwiedzanie. -Zwiedziłam kawałek Rumunii – Transylwanię, zamek Drakuli ale też centrum biathlonu, gdzie zostaną rozegrane tegoroczne letnie Mistrzostwa Świata na nartorolkach w których weźmie udział cała Polska Reprezentacja.- dodaje.

Od kilku dni kadra trenuje na pograniczu Włoch i Szwajcarii (Bormio/Livigno). Miejsce niezwykle urokliwe ale zarazem bardzo wymagające. Większość treningów odbywa się na wielokilometrowych podjazdach. Słynne Passo Stelvio zawodnicy pokonują zarówno na rowerach jak i nartorolkach. Do dyspozycji mają także lodowiec i jedną z najwyżej położonych tras narciarskich. – Cieszę się, że mamy możliwość biegania na nartach już w czerwcu! Dwie strzelnice oraz rolkostrada doskonale wpisują się w nasz plan treningowy. Krótko mówiąc, dla biathlonisty jest to wymarzone miejsce na trening. Trener nie przewidział dnia wolnego ale mam nadzieję, że mimo zmęczenia które zaczyna dawać się we znaki, wytrwam i zrealizuję założony plan.- wyjaśnia medalistka.

Źródło: weronikanowakowska.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.