Podsumowanie mistrzostw Rosji i Japonii w narciarstwie alpejskim

fot. Pierre Tognet / CC BY NC ND

fot. Pierre Tognet / CC BY NC ND

W jednym wpisie pozwolimy sobie na opisanie tego co działo się na krajowych mistrzostwach narciarstwa alpejskiego w Japonii i Rosji, tym bardziej, że dystans między miejscami zmagań to “zaledwie” ok. 450 km. Biorąc pod uwagę rozmiar Rosji to całkiem niedużo. Gospodarzem Mistrzostw Rosji był położony na wyspie Sachalin ośrodek Yużno-Sachalińsk, natomiast Japończycy rywalizowali w Sapporo teine.

Zarówno w Rosji jak i w Japonii rywalizowano tylko w konkurencjach technicznych: slalomie i slalomie gigancie. Slalomowym mistrzem Rosji wśród mężczyzn został Paweł Trichiczew. Drugie miejsce w zawodach zajął Czech Krystof Kryzl. Trzecie miejsce i srebrny medal wywalczył Simon Jefimow. Brązowym medalistą został Jewgienij Pjasik sklasyfikowany na 4. miejscu. W zawodach startował reprezentant Polski – Michał Jasiczek, który zajął 5. miejsce. Nie startował Aleksandr Choroszyłow. Najlepszą spośród kobiet była Jekaterina Tkaczenko. Miejsce drugie zajęła Ksenia Ałopina, trzecie Czeszka Gabriela Capová, a czwarte Anastasia Gornostajewa – trzecia spośród Rosjanek.

Wyniki slalomu mężczyzn – Rosja

Wyniki slalomu kobiet – Rosja

W slalomie gigancie mężczyzn zwycięstwo odniósł Aleksandr Andrijenko. Tym razem wszystkie trzy czołowej miejsca zajęli Rosjanie. Drugi był Paweł Trichiczew, a trzeci Dmitrij Uljanow. Zwyciężczynią giganta kobiet została Aleksandra Prokopjewa. Na drugim miejscu uplasowała się Anastasija Silantiewa, a na trzecim Jekaterina Tkaczenko.

Wyniki giganta mężczyzn – Rosja

Wyniki giganta kobiet – Rosja

W Japonii mistrzynią w slalomie gigancie została Emi Hasegawa. Zgodnie z oczekiwaniami na podium stanęła też Asa Ando, która była druga. Trzecie miejsce zajęła Noe Okamoto. Zawody panów w gigancie, które miały odbyć się drugiego dnia mistrzostw zostały odwołane.

Wyniki giganta kobiet – Japonia

W slalomie mężczyźni mieli już możliwość startu. Wszystkich Japończyków pokonał Koreańczyk Dong-hyun Jung. Drugie miejsce zajął Ryunosuke Ohkoshi, który wywalczył tytuł slalomowego mistrza Japonii. Na kolejnych dwóch miejscach sklasyfikowani zostali Kyosuke Kono i Hideyuki Narita. Nie startował czołowy japoński slalomista Naoki Yuasa. Udział w zawodach wziął Michał Jasiczek, ale nie ukończył on pierwszego przejazdu. W rywalizacji kobiet w slalomie triumfowała Asa Ando. Sakurago Mukogawa znalazła się na miejscu drugim, a Mio Arai na trzecim. Drugiego przejazdu nie ukończyła Emi Hasegawa.

Wyniki slalomu mężczyzn – Japonia

Wyniki slalomu kobiet – Japonia

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.