Podsumowanie klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach przed igrzyskami

Za Nami emocjonujący weekend ze skokami narciarskimi. Niesamowita walka aż do ostatniego skoku podczas rozgrywanego Willingen FIVE, pokazała na kogo należy zwrócić uwagę w nadchodzących tygodniach. Kolejnym przystankiem Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang, warto jednak przeanalizować sytuację w klasyfikacji generalnej, która uległa zmianie po weekendzie w niemieckiej miejscowości. 

Nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata został Kamil Stoch. Reprezentant Polski odniósł zywcięstwo w Willingen Five oraz zajął 2. miejsce podczas drugiego konkursu. Pozwoliło mu to zgromadzić 863. pkt i pokonać Richard Freitaga (820 pkt.).  Mimo miejsca na podium w sobotniej rywalizacji, odległa 28. pozycja pozbawiła go żółtego plastronu. Niemiecki skoczkek może mówić o wielkim pechu zarówno w pierwszej jak i drugiej serii konkursowej, a wszystko przez niekorzystne warunki atmosferyczne. Dobra dyspozycja to podstawa, aby osiągnąć sukces, ale trzeba mieć także odrobinę szczęścia. 3. pozycję zajmuje Andreas Wellinger (736 punktów).

Na miejscach od czwartego do szóstego sklasyfikowani są norwescy skoczkowie. Najwyżej z nich plasuje się Daniel Andre Tande (710 pkt.), a następnie Johann Andre Forfang (529 pkt.) oraz Robert Johansson (448 pkt.). Spadek zaliczył Stefan Kraft, który nie przyjechał do Willingen (444 pkt.). Na 8. miejscu znajduje się Junshiro Kobayashi, który podobnie jak reprezentant Austrii nie brał udziału w rywalizacji. 9 pozycja należy do Andersa Fannemela (416 pkt.), a czołową dziesiątkę zamyka Dawid Kubacki (415 pkt.).

Pozostałe miejsca biało-czerwonych to: 13. miejsce Stefana Huli (320 pkt.), 14. pozycja Piotra Żyły (310 pkt.), 21. lokata Macieja Kota (216 pkt.), oraz 38. miejsce Jakuba Wolnego (39 pkt.).

Następnym przystankiem są już Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang, gdzie przewidziano 3 konkursy. Indywidualny na skoczni normalnej oraz dużej i konkurs drużynowy. Rywalizacja do Pucharu Świata powróci 03 marca do fińskiego Lahti, gdzie najlepsi skoczkowie świata wezmą udział w konkursie drużynowym, a dzień później w indywidualnym.

Pełna klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.