Podsumowanie drugiego i trzeciego dnia Mistrzostw Norwegii

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Od czwartku do soboty odbywały się Mistrzostwa Norwegii w biegach narciarskich. Na początku zostały rozegrane sprinty. W pozostałych dwóch dniach panie oraz panowie rywalizowały na dystansach. W obu biegach – techniką dowolną oraz łączonym – wygrała Marit Bjoergen. U mężczyzn zwycięstwo odnosili odpowiednio Simen Hegstad Krueger oraz Martin Johnsrud Sundby. 

Drugiego dnia mistrzostw odbyły się biegi na dziesięć oraz piętnaście kilometrów. U pań rywalizacja o zwycięstwo toczyła się do linii mety między Marit Bjoergen oraz Astrid Jacobsen. Tej pierwszej udał się odnieść zwycięstwo, wyprzedzając swoją rywalkę zaledwie o 0.2. s.. Trzecie miejsce zajęła Ranghild Haga. U mężczyzn tryumf odniósł Simen Hegstad Krueger. Drugi był Per Kristian Nygaard, a trzeci Daniel Stock.

Wyniki biegu kobiet

Wyniki biegu mężczyzn

W skiathlonie u pań sytuacja powtórzyła się. Marit Bjoergen ponownie, zaledwie o 0.2 s., wyprzedziła Astrid Jacobsen, a trzecia była Ranghild Haga, która tym razem zanotowała niewielką stratę. Do zwyciężczyni straciła 0.3 s.. Norwegowie już zastanawiają się, czy Bjoergen będzie w stanie powalczyć o tyle złotych medali, ile wywalczyła przed rokiem w Lahti (4 złote). – Jest wiele znaków zapytania, ale można mieć nadzieję – skomentowała biegaczka. U mężczyzn najlepszy okazał się być Martin Sundby, który na mecie wyprzedził Niklasa Dyrhauga oraz Fina Haagena Krogha.

Wyniki skiathlonu kobiet

Wyniki skiathlonu mężczyzn

Źródło: Informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.