Podium Dominika Burego w Rovaniemi, Polki w drugiej połowie stawki w Muonio

16:14, 22.11.2020 Daniel Topczewski Aktualizacja: 20:31, 22.11.2020

Reprezentanci Polski w biegach narciarskich mają za sobą kolejne sprawdziany formy przed inauguracyjnymi zawodami Pucharu Świata. W Rovaniemi rywalizowali mężczyźni, wśród których najlepiej z Polaków spisał się Dominik Bury. W Muonio natomiast startowały kobiety, a najwyżej z grona podopiecznych Martina Bajcicaka uplasowała się Weronika Kaleta.

fot: M. Rudzińska

Panowie sprawdzali formę w Rovaniemi

Niedzielne przedpołudnie w Rovaniemi należało do biegaczy, którzy rywalizowali na dystansie 13,3 km stylem dowolnym. W gronie startujących zawodników nie zabrakło oczywiście reprezentantów Polski, którzy przygotowują się do przyszłotygodniowej inauguracji PŚ w Ruce.

Wyznaczoną przez organizatorów trasę najszybciej pokonał Japończyk Naoto Baba, który finiszował z czasem 30:37,4 min. Drugie miejsce zajął najlepszy z podopiecznych Lukasa Bauera - Dominik Bury. Polak stracił do triumfatora niespełna pół minuty. Na najniższym stopniu podium uplasował się natomiast Fin Eero Hirvonen. W czołowej dziesiątce zmieścił się jeszcze Mateusz Haratyk (+1:36,2 min), którego sklasyfikowano na dziewiątym miejscu.

Na czternastej lokacie uplasował się Kacper Antolec (+2:11 min), osiemnasty był Dawid Damian (+2:26 min), a 22. Michał Skowron (+2:50,8 min).

Wyniki biegu mężczyzn w Rovaniemi

Muonio ostatnim przystankiem dla biegaczek przed inauguracją PŚ

Panie, podobnie jak w sobotę, rywalizowały w Muonio. Dziś pole do popisu miały jednak zawodniczki specjalizujące się w technice dowolnej, a nie w klasyku. Zawody zakończyły się zwycięstwem Tatiany Soriny, która także wczoraj była bezkonkurencyjna. Reprezentantka Rosji finiszowała z czasem 24:35 min i o niespełna dziesięć sekund wyprzedziła Niemkę Victorię Carl. Trzecie miejsce zajęła Francuzka Delphine Claudel (+13,2 sek), a czwarta była Katharina Hennig (+17,7 sek).

Dobrze spisała się dziś Łotyszka Patricija Eiduka, która na co dzień trenuje z polskimi kadrowiczkami. 20-latka z Rygi zajęła ósme miejsce ze stratą 43 sekund do triumfatorki. Dopiero jedenasta była natomiast Natalia Niepriajewa (+1:01,7 min).

Najlepiej z grona reprezentantek Polski spisała się Weronika Kaleta, która uplasowała się na 24. pozycji (+1:57,3 min). Dwie lokaty niżej sklasyfikowano Monikę Skinder (+2:29 min), na 29. miejscu Karolinę Kukuczkę (+2:51 min), na 30. Karolinę Kaletę (+3:24 min), a "oczko" niżej Hannę Popko (+3:33,7 min). W Muonio nie wystartowały dziś Izabela Marcisz i Eliza Rucka.