PN w St. Moritz. Wysokie miejsca reprezentantów Polski

15:11, 05.02.2021 Mateusz Król

Czworo Polaków w komplecie wystąpi w głównych zawodach finałowej rywalizacji Pucharu Świata w saneczkarstwie. W piątek w St. Moritz w szranki stanęli: Natalia Domaradzka, Mateusz Sochowicz i dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Najlepszy wynik osiągnęli ci ostatni, którzy zajęli szóste miejsce.

Chmielewski i Kowalewski zajęli szóstą pozycję ze stratą 0,748 sek. do słowackiego duetu Tomas Vavercak/Matej Zmij. Z dobrej strony pokazał się również Mateusz Sochowicz, który Puchar Narodów zakończył na siódmej lokacie.  Polak był gorszy o 0,319 sek. od zwycięzcy Niemca Moritza Bollmanna.

Wśród kobiet Domaradzka uplasowała się na 13. miejscu. Wygrała Niemka Cheyenne Rosenthal. W porównaniu do mistrzostw świata, które kilka dni temu rozgrywano w niemieckim Koenigssee, w składzie biało-czerwonych zabrakło pięciorga zawodników, są to: Anna Bryk, Natalia Jamróz, Kacper Tarnawski, Jakub Karaś/Mateusz Karaś. Puchar Świata w Szwajcarii odbywa się po niemal dekadzie przerwy, a tor w St. Moritz jest obiektem naturalnym.

Wyniki: jedynki kobiet | jedynki mężczyzn | dwójki