PN w Siguldzie. Dwie polskie dwójki w zawodach głównych

fot. upload.wikimedia.org

Saneczkarski Puchar Świata przeniósł się do Łotwy. Na torze w Siguldzie rozegrano dzisiaj Puchar Narodów, który daje przepustki zawodnikom do zmagań głównych. W szranki stanęli dzisiaj też Polacy. Pozytywna wiadomość jest taka, że w rywalizacji dwójek awans do zawodów głównych uzyskała druga z polskich dwójek.

fot. upload.wikimedia.org

Na torze w Siguldzie, oprócz punktów Pucharu Świata, rozdawane będą w weekend medale mistrzostw Europy. Dlatego właśnie cieszy awans do zmagań głównych drugiej z polskich dwójek. Bracia Mateusz i Jakub Karas zajęli w Pucharze Narodów jedenaste miejsce, co pozwoli na udział w Pucharze Świata. Duet Chmielewski i Kowalewski mają zapewnione miejsce w zawodach głównych. Dzisiaj na Łotwie najlepsza była dwójka gospodarzy, której przewodzi Martins Bots. Drugie miejsce zajął duet Robina Johannesa Geueke, a trzecie Wsiewołoda Kaszkina.

Pełne wyniki

Awans w rywalizacji jedynek wywalczył też Mateusz Sochowicz. Reprezentant naszego kraju w swoim ślizgu uzyskał czternasty rezultat. Drugi z naszych zawodników Kacper Tarnawski zajął 19. miejsce, a to nie pozwoliło na awans. Najlepszy czas wykręcił Paweł Repiłow z Rosji. Drugi był Gins Berzins z Łotwy, a na trzeciej lokacie uplasował się Słowak Jozef Ninis.

Pełne wyniki

W jedynkach kobiet awans wywalczyła jedna z trzech reprezentantek Polski. To Klaudia Domaradzka, której czas pozwolił na 14. lokatę. Natalia Jamroz zajęła 19. miejsce, a ex aequo z nią sklasyfikowana została Anna Bryk. W tych zmaganiach najlepiej poradziły sobie Łotyszki. Wygrała Ulla Zirne przed Eliną Ievą Vitolą. Najlepszą trójkę uzupełniła Amerykanka Ashley Farquharson.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj