PN w Sankt Moritz. Podium dwójki, powrót Sochowicza

12:01, 21.01.2022 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 12:01, 21.01.2022

Na naturalnym torze w Sankt Moritz rozgrywana jest ostatnia runda Pucharu Świata w saneczkarstwie w sezonie 2021/22. W ostatnim Pucharze Narodów Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli trzecie miejsce. Do rywalizacji powrócił Mateusz Sochowicz, który awansował do zawodów.

Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Dwójki

W Pucharze Narodów dwójek wystartowało tylko 10 duetów i wszystkie awansowały do zawodów głównych. Po raz kolejny na podium stanęli Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Polacy zajęli trzecią pozycję ze stratą 152 tysięcznych sekundy do Wsiewoloda Kaszkina i Konstantina Korszunowa. Na drugim miejscu uplasowali się Juri Thomas Gatt i Riccardo Martin Schoepf.

Jedynki

Pierwszy start w sezonie, po koszmarnym wypadku w Pekinie zaliczył Mateusz Sochowicz. Polski jedynkarz pewnie awansował do głównej rywalizacji, zajmując 10. miejsce. Blisko kwalifikacji był drugi z Polaków, Kacper Tarnawski. Uplasował się on na 18. pozycji, czyli pierwszej poza awansem, do którego stracił ponad trzy dziesiąte sekundy. Triumfował Arturs Darznieks. W jedynkach kobiet awans wywalczyła Klaudia Domaradzka, która zajęła 13. miejsce. Natalia Jamróz była 20. i nie zobaczymy jej w niedzielnych zmaganiach. W Pucharze Narodów najlepsza była Verena Hofer.