PN w Koenigssee. Mateusz Sochowicz na dziesiątym miejscu

fot. nj24.pl

Do udanego Mateusz Sochowicz może zaliczyć pierwszy oficjalny ślizg w nowym roku. Polak na torze w Koenigssee podczas Pucharu Narodów zajął dziesiąte miejsce. Klaudia Domaradzka w rywalizacji kobiet była szesnasta.

fot. nj24.pl

W zmaganiach jedynek mężczyzn najlepszy wynik czasowy osiągnąć reprezentant gospodarzy. To Chris Rene Eissler, któremu zmierzono czas 49,490 sek. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Rosjanin Paweł Repiłow, który stracił ledwie dwie tysięczne sekundy. Czołową trójkę uzupełnił Jonathan Eric Gustafson ze Stanów Zjednoczonych (0,025 sek.). Z dobrej strony zaprezentował się Mateusz Sochowicz, który był dziesiąty. Kacper Tarnawski uplasował się na dwudziestym miejscu, co nie pozwoliło na awans do zawodów głównych Pucharu Świata.

Pełne wyniki

W Koenigssee walczyły dzisiaj także kobiety. Tu także triumfowała reprezentantka gospodarzy – Anna Berreiter. Jej czas wyniósł 50,744 sek. Czołowa trójka, jeśli spojrzeć na nacje, wyglądała identycznie, jak w przypadku panów. Druga była Rosjanka Wiktorija Demeczenko (+0,128 sek.) a trzecia Amerykanka Summer Britcher (0, 143 sek.). Do zmagań głównych awansowała Klaudia Domaradzka, która zajęła szesnaste miejsce. Natalia Jamróz była dwudziesta. W rywalizacji dwójek triumfowali Niemcy – Geueke i Gamm. Polski duet ma zagwarantowany udział w Pucharze Świata.

Pełne wyniki jedynek kobiet / dwójek mężczyzn

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj