Plany Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak na przyszły sezon

fot. sport.pl
fot. sport.pl

Ubiegły sezon dla Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak był bardzo udany.  Polska biathlonistka wraz z innymi biathlonistami jest w tym momencie w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie na zgrupowaniu, kolejne czekają ją w Dusznikach- Zdroju oraz we włoskim Bormio.

W porównaniu do poprzednich lat nasza reprezentacja w biathlonie rozpoczęła nieco szybciej przygotowania do kolejnego sezonu. W przygotowaniach tych trener biathlonistów skupił się przede wszystkim na przygotowaniu zawodników do następnej zimowej olimpiady, która odbędzie się w Peyongchang w 2018 roku. Na samym początku zgrupowania przedstawił plan pracy dla biathlonistów.

Nowakowska-Ziemniak ma w tym planie największe obciążenia. Nikogo nie powinna dziwić taka sytuacja, ponieważ po mistrzostwach świata w Kontiolahti oraz wysokiej pozycji w Pucharze Świata wymaga się więcej od naszej kadrowiczki. “Zobaczymy jak będzie przebiegała jego realizacja i jak będzie reagował na taki trening mój organizm”- dodała biathlonistka.

Tomasz Sikora, utytułowany biathlonista dołączył do sztabu kadry. Z takiej niespodzianki cieszy się nasza biathlonistka: ” nie ukrywam,że bardzo się cieszę,że Tomek dołączył do zespołu. Uzupełnia taką lukę, która powstała pomiędzy trenerami a zawodniczkami. I to bardzo fajne. To człowiek, który “zjadł zęby” na biathlonie. Zna potrzeby i obawy zawodnika. Wiele może pomóc w sprawach techniki biegania i strzelania”- dodaje Nowakowska- Ziemniak.

Po udanym sezonie dla zdobywczyni dwóch medali mistrzostw świata: srebrnego i brązowego, nasza najlepsza zawodniczka podsumowuje, że dość szybko ochłonęła, jednakże po sukcesach jakie osiągnęła miała z tego tytułu dużo spotkań, ale już zamknęła ten rozdział. Skupia się przede wszystkim na dobrych wynikach i ma nadzieję,że również i w tym sezonie będzie miała udane starty.

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.