Planica powalczy o dwie mistrzowskie imprezy!

planicaJuż za rok na kongresie FIS w meksykańskim Cancum dowiemy się kto zorganizuje Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w 2021 roku, oraz Mistrzostwa Świata w Lotach w 2020 roku. Obie imprezy chce zorganizować Planica.

Miasto to po raz trzeci z rzędu powalczy o organizacje MŚ w narciarstwie klasycznym. Zawody odbywałyby się na zmodernizowanych skoczniach: normalnej HS-106, oraz dużej HS-139, a także powstających trasach narciarskich. Konkurentami Planicy bedą prawdopodobnie norweskie Trondheim, kazaskie Ałmaty, oraz niemiecki Obersdorf.

Jeśli chodzi o MŚwL to wydaje się, że Planica nie ma sobie równych. Najprawdopbniej bedą jedynym kandytatem do tej imprezy. Przypomnijmy, że pomiędzy pięcioma mamutami – w Obersdorfie, Vikersund, Harrachowie, Bad Mitterndorf i Planicy – obowiązuje zasada ciągłej zmiany miejsca organizacji tej imprezy. W przyszłym sezonie skoczkowie będą o ten tytuł walczyć w Bad Mitterndorf, a w 2018 roku w Obersdorfie.

Ci kandydaci, którzy zgłaszają kolejny raz swoją kandydaturę, mogą liczyć na obniżkę ceny związanej z rejestracją danego wniosku.W przypadku MŚ w narciarstwie klasycznym wynosi 75 tysięcy franków (połowa zwykłej opłaty). Natomiast za MŚwL cena wyniesie 100 tys franków.

Według rzecznika prasowego Słoweńskiego Związku Narciarskiego koszty związane ze zgłoszeniem kandydatury nie wyniosą więcej niż 260 tysięcy euro.

Źródło: skokinarciarskie.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.