Ryoyu Kobayashi

Dzisiejsza rywalizacja na Bloudkovej Velikance zapowiadała się bardzo ciekawie. Tytułu mistrza świata na skoczni dużej broni Stefan Kraft. Najlepszy po pierwszej serii rywalizacji w Planicy jest Ryoyu Kobayashi. Na drugim miejscu plasuje się Timi Zajc. Trzecie miejsce zajmuje Halvor Egner Granerud. Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki zajmuje czwarte miejsce.

Ryoyu Kobayashi

Pierwsza seria była niezwykle ciekawa i zwiastuje duże emocje w drugiej. Warunki przez długi czas były dosyć wyrównane. Niestety pod koniec serii zaczęło wiać mocniej w plecy. Na prowadzeniu po pierwszym skoku jest Ryoyu Kobayashi. Japończyk poleciał na 135 m i ma 0,7 pkt przewagi nad drugim  Timim Zajcem. Kibice gospodarzy czekali na taki właśnie skok reprezentanta gospodarzy. Trzecie miejsce zajmuje Halvor Egner Granerud, który do lidera ma 3 pkt straty.

Dobre skoki Polaków

Po pierwszej serii reprezentanci Polski mogą być zadowoleni z oddanych skoków. W grze o medal na pewno jest Dawid Kubacki, który zajmuje 4 miejsce ze stratą 5,9 pkt do prowadzącego Japończyka oraz Kamil Stoch. Skoczek z Zębu plasuje się obecnie na 6 pozycji. Nieco gorzej poszło dziś naszemu mistrzowi świata ze skoczni normalnej. W pierwszej serii Piotr Żyła skoczył 128,5 m, co dało mu 9 pozycję. Aleksander Zniszczoł zajmuje 26 miejsce. Lokaty naszych reprezentantów dają nadzieję na walkę o medal w drugiej serii.

Wyniki

Źródło: Informacja własna