Plan “B” organizatorów MŚ w Cortina d’Ampezzo

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Rozgrywane w dniach 8-21 lutego 2021 roku 46. Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim to kolejna impreza, która odbędzie się bez udziału publiczności. Włoscy organizatorzy nie zapominają o kibicach i planują dodatkowe atrakcje dla śledzących rywalizację w własnych domach.

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Cortina d’Ampezzo dwukrotnie gościła Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim, w 1932 i 1956 roku, ta druga impreza odbywała się ramach Igrzysk Olimpijskich. Panie, tak jak 65 lat temu ścigać będą się na trasie Olympia delle Tofane. Mężczyźni wystartują na Vertigine, gdzie planowany był finał Pucharu Świata 2019/2020.

Organizatorzy zachwalają warunki panujące w regionie Wenecji Euganejskiej – Gwarantujemy dobre widowisko dla sportu, który kochamy – dla skiracing.com mówi dyrektor generalny mistrzostw. – Chcemy przygotować odpowiedni teatr do wystawienia spektaklu – dodaje Valerio Giacobbi.

Niepewność związana z obecną sytuacją towarzyszyła Włochom od marca. –  Pracowaliśmy nad planem “B” przez wiele miesięcy – zaznacza Giacobbi. Najważniejszą kwestią dla organizatorów jest zapewnienie bezpieczeństwa sportowcom oraz sztabom szkoleniowym.

Oczekuje się, że zmagania w Dolomitach śledzić będzie 500 milionów ludzi, dlatego przygotowano wiele cyfrowych i multimedialnych innowacji. Stworzono oryginalne projekty w realizacji telewizyjnej. Kibice uzyskają dostęp do wielu treści w aplikacji mobilnej oraz na kanałach w mediach społecznościowych mistrzostw.

Brak publiczności na trybunach to wielkie straty finansowe dla komitetu organizacyjnego oraz lokalnych firm z branży turystycznej. W ostatnim czasie udało się wypracować pewne rozwiązania ograniczające niektóre koszty. Cortina 2021 zyskała również nowego głównego sponsora.

Najważniejszym aspektem Mistrzostw Świata jest bezpieczeństwo uczestników – Rozmawiamy i opracowujemy protokół z lokalnymi i rządowymi władzami ds. zdrowia – informuje Giacobbi. – Czujemy odpowiedzialność, to nie tylko Cortina, ale także region i Włochy, dlatego reprezentujemy cały kraj i chcemy to robić dobrze – dodaje dyrektor generalny.

Źródło: skiracing.com