PK w Zhangjiakou. David Siegel i Marija Jakowlewa zwyciężają na skoczniach olimpijskich

14:18, 04.12.2021 Stanisław Zyga Aktualizacja: 15:18, 04.12.2021

Dzisiaj, w chińskim Zhangjiakou, odbyły się dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego. Wśród pań triumfowała Marija Jakowlewa z Rosji, a w zmaganiach panów najlepszy okazał się Niemiec, David Siegel. Do Chin nie wybrali się reprezentanci Polski.

Najpierw, o godzinie 3:10 w nocy polskiego czasu, rozpoczął się konkurs kobiet. Po pierwszej serii prowadziła Chinka, Li Xueyao. W rundzie finałowej została ona jednak zdyskwalifikowana, przez co zakończyła zawody na 13 pozycji. Zwycięstwo odniosła Marija Jakowlewa, która po pierwszym skoku zajmowała 2 miejsce. Za jej plecami znalazła się kolejna Rosjanka, Diana Toropczenowa. Na trzecim stopniu podium stanęła mistrzyni olimpijska z Soczi, Carina Vogt. Czołową piątkę uzupełniły dwie Chinki, Dong Bing i Peng Qingyue. W konkursie wzięło udział 16 zawodniczek.

Wyniki konkursu kobiet

Kilka godzin później rozegrano zawody mężczyzn, w których najlepszy okazał się David Siegel. Reprezentant Niemiec znajdował się na prowadzeniu już po pierwszej serii. Drugie miejsce w całym konkursie zajął Ulrich Wohlgenannt z Austrii, pomimo, że po pierwszym skoku zajmował 5 lokatę. Podium uzupełnił kolejny Austriak, Stefan Rainer. W czołowej jedenastce znaleźli się zawodnicy tylko z tych dwóch państw, a konkretnie 6 Austriaków i 5 Niemców. Najlepszym skoczkiem reszty świata okazał się Kazach, Sabirżan Muminow. Dzięki awansowi do drugiej serii aż 12 skoczków wywalczyło sobie prawo startu w Pucharze Świata, w tym 6 Chińczyków. W niedzielę odbędą się kolejne zawody pań i panów.