PK w Zakopanem. Wohlgenannt ponownie najlepszy

fot. Tomasz Markowski

Urlich Wohlgenannt wygrał drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Pucharowe punkty zdobyło sześciu Polaków. Najlepszy tym razem okazał się Maciej Kot.

Na półmetku zawodów prowadził Markus Schiffner, który uzyskał 143,5 metra. W finałowej rundzie austriacki skoczek przegrał jednak walkę o wygraną. 135,5 metra pozwoliły zająć mu miejsce 2 z notą 253,5 pkt. Lider Pucharu Kontynentalnego przegrał jedynie z Ulrichem Wohlgenantem, który poleciał na 137,5  metra i wygrał z przewagą 5 pkt nad swoim kolegą z drużyny. Czołową trójkę uzupełnił Cene Prevc, który wylądował na 137. metrze i stracił do prowadzącego ponad 17 pkt.

Najlepiej z naszych zawodników spisał się Maciej Kot. 132 i 131,5 metra dało mu 6 miejsce. Kolejny z podopiecznych trenera Macieja Maciusiaka – Aleksander Zniszczoł – sklasyfikowany został na miejscu 9.

W finale oglądaliśmy ponadto 14. Stefana Hulę, 17. Pawła Wąska , 18. Jakuba Wolnego, a także Tomasza Pilcha, który ostatecznie zajął miejsce 21. Do najlepszej trzydziestki nie dostali się: 36. Klemens Murańka, 44. Jan Habdas, 51. Mateusz Gruszka, 54. Arkadiusz Jojko, a także 57. Kacper Juroszek.

oficjalne wyniki.

Źródło: Informacja Własna.