PK w Zakopanem: Stefan Huber najlepszy, Maciej Kot tuż za podium

Stefan Huber okazał się najlepszy podczas dzisiejszego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Austriak pokonał Bora Pavlovcica i Felixa Hoffmanna. Maciej Kot znalazł się tuż za podium. Polak przegrał trzecie miejsce o 0,1 pkt.

Zwycięstwem Stefana Hubera zakończyła się dzisiejsza rywalizacja skoczków narciarskich w ramach Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Austriak skoczył w pierwszej rundzie 141,5 metra a w drugiej 134,5 metra, co dało mu pewną wiktorię. Z drugiego miejsca cieszył się Bor Pavlovcic, któremu zmierzono dzisiaj 138,5 m oraz 133 m. Podium uzupełnił Felix Hoffmann. Niemiec najpierw lądował ma 129. metrze, a w finale uzyskał 1,5 metra mniej. Niewiele brakowało a na podium oglądalibyśmy Macieja Kota. Zakopiańczyk w pierwszej serii w trudnych warunkach uzyskał 124 metry i był dwunasty. W drugiej turze skoczył aż 137 metrów i awansował na czwarte miejsce. Polakowi brakło do trzeciego miejsca zaledwie 0,1 pkt. Można powiedzieć, że nasi zawodnicy mieli dzisiaj pecha w walce o czołową trójkę, bo drugi po pierwszej serii był Aleksander Zniszczoł. Najwyżej sytuowanego Polaka w klasyfikacji generalnej PK zdyskwalifikowano jednak po skoku. Niestety, po skoku okazało się, że Zniszczoł ważył za mało w stosunku do długości nart.

Na piętnastym miejscu ostatecznie zmagania zakończył Tomasz Pilch (125 m; 124 m), szesnasty był Andrzej Stękała (123 m; 126 m), dwudziesty trzeci Przemysław Kantyka (123,5 m; 116,5 m), a dwudziesty siódmy Kacper Juroszek (125 m; 109 m). Pozostali nasi zawodnicy nie awansowali do drugiej serii.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.