PK w Zakopanem: Manuel Fettner wygrywa pierwszy konkurs, Wąsek dziesiąty

Na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozegrano dzisiaj pierwszy z dwóch zaplanowanych na ten weekend konkursów Pucharu Kontynentalnego. Triumfował Manuel Fettner przed Borem Pavlovicem i Urlichem Wohlgenanntem. Najlepszy z Polaków Paweł Wąsek był dziesiąty.

Manuel Fettner prowadził już po pierwszej serii konkursowej, w której lądował na 134. metrze. Reprezentant Austrii na półmetku rywalizacji wyprzedzał o 0,9 punktu Słoweńca Bora Pavlovcica (137 m). Trzecie miejsce zajmował Kazach Siergiej Tkaczenko (138,5 m), a tuż za nim plasowali się Pius Paschke (138 m), Ulrich Wohlgenannt (135 m) i Felix Hoffmann (134,5 m).  Do finałowej serii awansowało czterech Polaków. Trzynaste miejsce zajmował Paweł Wąsek (129 m), piętnasty był Bartosz Czyż (127,5 m), osiemnasty Tomasz Pilch (127,5 m), a dwudziesty szósty Aleksander Zniszczoł (126 m).

Manuel Fettner w drugiej serii postawił przysłowiową kropkę nad “i” lotem na odległość 138,5 m. Austriak wyprzedził Bora Pavlovcica (135,5 m) o 3,4 punkty. Podium ostatecznie uzupełnił Ulrich Wohlgenannt (137 m). Najlepszy z Polaków, Paweł Wąsek po próbie na 133 metr przesunął się na dziesiąte miejsce. Bartosz Czyż z wynikiem 122 m ostatecznie był dwudziesty trzeci. Dwie pozycje za nim uplasował się Tomasz Pilch (121,5 m). Aleksander Zniszczoł skoczył tylko 110,5 metra i spadł na trzydzieste miejsce.

Pełne wyniki
Klasyfikacja PK

Źródło: Informacja własna

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: